اصفهان طی امشب و فردا مه آلود می شود

ابراهیم هنرمند چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با هشدار کاهش دید در زمان مه گرفتگی به رانندگان توصیه کرد که در صورت تردد در جاده های استان موارد ایمنی و فاصله طولی را رعایت کنند.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی اصفهان با بیان اینکه بارش باران و برف در همه مناطق استان اصفهان تا امشب ادامه دارد گفت: این سامانه بارشی امشب از استان خارج می‌ شود.
وی اضافه کرد: همچنین امشب وزش باد شدید به ویژه در مناطق جنوبی، غربی، اردستان، نطنز، نایین و ورزنه به سمت خور و بیابانک پیش‌بینی می‌شود.
هنرمند یادآور شد: فردا جوی به نسبت پایدار برای بیشتر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.
وی میزان بارش ‌های شهر اصفهان را تا ساعت 15 امروز حدود 13 میلی متر عنوان کرد و گفت: دمای هوای این شهر در 24 ساعت آینده در گرم‌ترین ساعات به هفت و در سردترین ساعات بامداد فردا به منفی دو درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
وی یادآور شد بیشترین بارندگی در 24 ساعت اخیر در استان اصفهان در شهرستان دهاقان با 38 میلیمتر بارش ثبت شده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان ادامه داد : بر اساس گزارش های ثبت شده از میزان بارندگی ها در 24 ساعت اخیر، بیشترین میزان بارش ها مربوط به دهاقان با حدود 38 میلیمتر است.
وی با بیان اینکه امروز بیشترین بارش ها در منطقه مرکزی استان بوده است، افزود: بیشترین بارندگی ها پس از دهاقان به ترتیب برای زرین شهر، مبارکه، اصفهان، چادگان و نجف آباد با حدود 26، 22، 20.4، 20.4 و 18 میلیمتر ثبت شده است.
وی میزان بارندگی در داران را حدود 10.4، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان 11.8، کبوتر آباد 12.9، شهرضا 6.2، گلپایگان 12، مورچه خورت 8، خوانسار 10.9، فریدونشهر 7.1 و سمیرم 6.4 میلیمتر اعلام کرد.
این کارشناس خاطرنشان کرد: امروز بارش برف، مناطق سردسیر استان از جمله خوانسار، فریدونشهر، چادگان و میمه را سفیدپوش کرد.
هنرمند بارش های این هفته را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بی نظیر خواند و گفت: امسال تا کنون شرایط بارندگی نسبت به پارسال بهتر بوده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه اینترنتی اداره کل هواشناسی اصفهان، میزان بارش سال زراعی جاری ( از اول مهر تا 19 دی جاری) در این استان 61.7 میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 926.8 درصد افزایش یافته است.
فردا در بیشتر مناطق استان اصفهان، آسمان قسمتی ابری گاهی وزش باد خواهد بود و کمینه دمای هوا سه تا پنج درجه سانتی گراد کاهش خواهد داشت.
/3011/6994/6026/

انتهای پیام /*


اجتماعي


مه آلود


اصفهان


فردا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *