اعزام 12 تیم رباتیک ایران به مسابقات جهانی رباتیک تایوان

به گزارش ایسنا، دکتر سروش صادق‌نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران “فیرا” در این باره گفت: مسابقات جهانی رباتیک فیرا امسال، برای بیست و دومین سال متوالی، به همت فدارسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر “تایوچونگ” کشور تایوان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات در دو بخش “دانش‌آموزی” و “دانشجویی” برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این رقابت از 15 تا 21 مردادماه جاری برگزار خواهد شد و ایران نیز در بخش دانش‌آموزی با 24 تیم و در بخش دانشجویی با 9 تیم حضور دارد و به تدریج از روز شنبه، 13 مرداد به این مسابقات اعزام خواهند شد. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا هدف این مسابقات را اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه این دانش در کشورهای مختلف دانست و یادآور شد: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین‌المللی فیرا، برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات تیم‌های شرکت‌کننده در یک برنامه بین‌المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می‌پردازند.

صادق‌نژاد از برگزاری مسابقات بین‌المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) در اوایل اسفندماه امسال خبر داد و اظهار کرد: کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا سعی دارد تا با همکاری مجامع بین‌المللی بتواند در توسعه این دانش در کشور و افزایش مهارت علاقه‌مندان به این حوزه گام بردارد.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، به گفته وی، در مسابقات جهانی رباتیک تایوان تیم‌هایی از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، آزاد اسلامی و مدرسه رباتیک امیرکبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، کوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان حضور خواهند داشت.

انتهای پیام