برق سه روستای طبس قطع شد

محمد ابراهیم شرکا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع سیلاب و شکستگی تیرها منجر به قطع برق در برخی از روستاهای این شهرستان از جمله عشق آباد شده که به خاطر مسدود بودن راه ها امکان وصل آن نیست.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: در تلاش هستیم تا زمان بازگشایی راه ها و فروکش کردن سیلاب از طریق دیزل این روستاها را برقدار کنیم.
وی با اشاره به قطع برق سه روستا سربیشه در روز گذشته افزود: با کمک نیروهای عملیاتی برق این روستاها اکنون وصل است و نیز در سایر نقاط استان در حال حاضر مشکل خاصی در حوزه برق گزارش نشده است.
شرکا بیان کرد: اکنون 33 گروه عملیاتی شرکت توزیع برق در استان برای مواجهه با بحران های احتمالی در حالت آماده باش هستند.
وی قبل از این گفته بود: با توجه به هشدار هواشناسی و احتمال سیلاب، بیش از 100 نفر شامل مدیران، معاونان و مسئولان بهره برداری و کادر فنی و اجرایی در ستاد شرکت و 11 شهرستان این استان در آماده باش کامل هستند و در کشیک به سر می برند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد: خودروهای عملیاتی، جرثقیل، بالابر و گروه های خط گرم در ستاد و شهرستان های استان با تمامی تجهیزات و امکانات فنی و خدمات رسانی در آمادگی کامل قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه مولدهای اضطراری و انبارهای مدیریت بحران مورد کنترل، ارزیابی و بازدید قرار گرفته است گفت: گروه‌ های عملیاتی این شرکت با تجهیزات کافی آماده هستند در صورت هرگونه مشکل و بحران در حوزه برق و با اعلام شرکت توانیر در کوتاهترین زمان ممکن به مناطق مدنظر اعزام شوند.
سامانه بارشی که روز شنبه از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبی شد با شدت زیاد تمامی شهرستان های استان را فرا گرفت ولی در مناطق شرقی و جنوبی شدت بیشتری دارد.
این سامانه تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان فعال است و اوج بارندگی ها برای روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش بینی شده بود.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی قبل از آغاز بارندگی در حالت آماده باش کامل درآمدند.
بارش های روز گذشته در استان موجب جاری شدن روان آب و سیلاب در اغلب شهرستان های خراسان جنوبی شد و ضمن مسدود کردن برخی راه ها، خساراتی را برجا گذاشت.
9893 * 6054

انتهای پیام /*


اقتصاد


قطع برق


سيل 98


شكستگي تير