جشنواره ملی برنج در آمل گشایش یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جشنواره در سه روز برگزار می شود و در روز نخست این جشنواره با برپایی نمایشگاه تولیدات برنج کشاورزان پیشرو، صنایع تبدیلی و رقم های جدید برنج معرفی شده از سوی مراکز تحقیقاتی مازندران همراه بود.
مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران، به اهمیت برگزاری جشنواره برنج در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: با برگزاری جشنواره برنج، به دنبال این هستیم که انگیزه را در کشاورزان افزایش دهیم و نیزراهکارهای علمی وعملی برای کاهش هزینه های تولید به کشاورزان معرفی شود.
سید اسماعیل یزدان پناه افزود: متاسفانه در این برهه از زمان، اهمیت برنج و جایگاه مهمی که این محصول استراتژیک برای مازندرانی ها دارد، کمترمورد توجه مسئولان ارشد کشوری قرار گرفته و خواست ودغدغه های به حق کشاورزان نادیده گرفته شده است.
وی ادامه داد، علاوه بر نمایشگاه‌های تخصصی، برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود دراین حوزه به همراه برگزاری کارگاههای آموزشی برای کشاورزان و علاقمندان با حضور اساتید مجرب و محققین برگزار و آخرین دستاوردها درحوزه برنج بیان خواهد شد.
امام جمعه دابو و دشت سرآمل هم در آیین افتتاح این جشنواره با اشاره به اینکه متاسفانه برنج در کشور مظلوم واقع شده است گفت: جشنواره ملی برنج امسال نسبت به سایر جشنواره ها متفاوت می باشد و در این جشنواره بیشتر به فکر بیان مسائل و مشکلات کشاورزان و راه حل برای برون رفت است.
حجت الاسلام مهدی تقی زاده اضافه کرد: با راه‌اندازی مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران بتوانیم برنج را از این مرکز تعیین نرخ وحتی صادر کنیم و این موضوع باید در دستور کار مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.
آیین اختتامیه این جشنواره عصر دوشنبه با حضور معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن وتجارت برگزار و از کشاورزان فعال وپیشرو در تولید برنج ارگانیک ومحققان مرکز تحقیقات برنج تجلیل خواهد شد.
جشنواره ملی برنج کشور در سال 97 با همکاری انجمن برنج ایران ، استانداری مازندران و چند نهاد دپگر در حال برگزاری است.
ک/7327/1899

انتهای پیام /*


اقتصاد


كشاورزي


جشنواره ملي برنج در آمل گشايش يافت


مازندران

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *