حفر 500 حلقه چاه برای جذب سیلاب های کرج

حسن مدیر روستا روز دوشنبه در حاشیه مانور زمستانه شهرداری کرج در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با توجه به هدر رفت سیلاب ها و آثار مخرب آنها ، شهرداری کرج طرح حفاری چاه های جذبی برای مهار این آب ها در برنامه کاری خود قرار داده است.
وی اد امه داد: حفاری 500 حلقه چاه در ماه های گذشته موجب شد تا بخش قابل توجهی از سیلاب های کرج به سفره های زیر زمینی هد ایت شود.
مدیر روستا گفت: اکنون نیز طرح مهار آب های سطحی و سیلاب ها با جدیت از محل منابع اعتباری شهرداری دنبال می شود و افزایش تعداد چاه ها را در برنامه کاری قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت معابر شهری کرج در زمان بارندگی بیشتر از 30 میلی متر بارش نیست، گفت: اگر روان آب ها به سمت سفره های زیر زمینی هدایت نشود به زیر ساخت های شهری آسیب وارد خواهد شد.
مدیر روستا خاطر نشان کرد: شهرداری کرج برای حفر چاه های جذبی سالانه بودجه مستقل درمرکز و مناطق دهگانه اختصاص داده است تا در زمان بارش ها شاهد آبگرفتگی معابر شهری نباشیم.
وی ادامه داد: اکنون کلکتورخیابان شهید بهشتی کرج فعال شده و با فعال سازی این کلکتور
آبگرفتگی معابر جهانشهر نیز مهار شده است .
معاون خدمات شهر شهرداری کرج در بخش دیگری از سخنانش گفت: اکنون یک هزارو 800 نیروی پاکبان داریم که به صورت آماده باش در 2 نوبت کاری خدمات لازم را به شهروندان ارائه می دهند.
مدیر روستا گفت: طرح زمستانه شهرداری کرج از امروز آغاز و تا 15 فروردین 98 ادامه خواهد داشت.
در مانور زمستانی شهرداری کرج شماری از مسئولان استانی حضور یافتند.
7410/ 6155

انتهای پیام /*


اجتماعي


چاه هاي جذبي


سيلاب ها


كرج

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *