فرماندار: ساخت و ساز غیرمجاز در پردیس خط قرمز ما است

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، امیراله حقیقی در نشست ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان پردیس اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز یکی از موضوعات جدی و مشکل ساز شهرهای شمال شرق استان تهران و این شهرستان به دلیل ویلا سازی در مناطق خوش آب و هوا است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر جلوگیری از ساخت و ساز و تخریب منابع طبیعی اظهار داشت: همه ما موظفیم از منابع طبیعی، محیط زیست، زمین‌های حاشیه رودخانه ها و انفال در مقابل تخریب افراد سودجو محافظت کنیم.
فرماندار شهرستان پردیس گفت: تخریب محیط زیست ایجاد مشکلات روحی و روانی را برای مردم و رشد بی قواره حاشیه شهرها در پی ساخت و ساز بی رویه را به دنبال دارد.
حقیقی گفت: بیش از 85 درصد از وسعت این شهرستان در مناطق چهارگانه محیط زیست واقع شده و ساخت و ساز غیر مجاز در این منطقه هیچ توجیهی ندارد.
وی افزود: مسئولین ادارات در شهر و روستا وظایف نظارتی خود را جدی بگیرند و با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز و خارج از ضوابط برخورد قانونی داشته باشند.
فرماندار شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: یکی از آسیب های جدی ما در ادارات اشراف نداشتن مسئولین بر وظایف اصلی خود در راستای انجام کار است، مسئولین ادارات قوانین مربوط به کار خود را مطالعه کرده و بر اساس وظایف قانونی خود خدمات رسانی کنند.
حقیقی گفت: همه ادارات باید به وظیفه خود عمل کنند و محدویت در منابع و نیروی انسانی بهانه ای برای کم کاری و عدم رعایت مقررات نیست و در هر تخلف اداری مدیر مجموعه باید پاسخگو باشد.
وی در ادامه با اشاره به وجود مشکل در اجرای احکام اظهار داشت: مرجع قضایی حکم را صادر می کند و در اجرای احکام شاهد تعلل و تاخیر از سوی مسئولین اجرایی هستیم.
فرماندار شهرستان پردیس با تاکید بر تشدید نظارت بر عملکرد سازمان‌ها خاطر نشان کرد: مدیران در ایام تعطیلات نوروز و پس از آن نظارت جدی و قاطع بر عملکرد مجموعه خود داشته باشند.
حقیقی گفت: مسئولین با هر گونه فساد در مجموعه برخورد کنند سلامت کار اداری را در سرلوحه کاری خود قرار بدهند.
وی افزود: شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستایی بر امور مالی نظارت دقیق داشته باشند و بخشداران و اعضای شورای روستایی بر عملکرد دهیاران و نحوه مصرف ارزش افزوده نظارت کنند.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*


اقتصاد


ساخت و ساز غير مجاز


اميراله حقيقي

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *