هیات بیماران خاص خوزستان نیازمند یک سالن اختصاصی است

به گزارش ایرنا مهین فرهادی زاد روز شنبه در مجمع انتخاب رییس هیات ورزش بیماران خاص خوزستان در اهواز، اظهار داشت: فدراسیون بیماران خاص کاملاً هزینه بر است و کسی که در راس آن قرار می‌گیرد باید عاشق این کار باشد، ما هر ساله ۱۲ دوره مسابقات قهرمانی کشور داریم که این مسابقات مستلزم صرف هزینه بسیاری است لذا سعی می کنیم بیشتر هزینه را از خیرین و برخی از ارگان ها تامین کنیم.

وی با بیان اینکه ورزشکاران بیماران خاص به گردن جامعه حق دارند و ما باید شرایطی را ایجاد کنیم تا آنها نیز بتوانند به راحتی ورزش کنند افزود: متاسفانه حق ورزشکاران دارای بیماری خاص به خوبی ادا نمی شود و در چند سال اخیر اگر وجود برخی ها مراجع حمایت گر نبود، این فدراسیون در برگزاری مسابقات و اعزام ها با مشکل مواجه بود.

فرهادی زاد با بیان اینکه هیات خوزستان اکنون به عنوان یک الگو برای استان های دیگر شناخته شده و ورزشکاران پیوند اعضا کشور از این استان الگوبرداری می کنند، گفت: هیات بیماران خاص خوزستان سه سال متوالی برترین هیات کشور شد و امسال نیز در ارزیابی عملکرد نسبت به هیات های دیگر با فاصله چشمگیر در رتبه نخست قرار دارد.

وی ادامه داد: معتقدیم که باید برای ورزشکاران داران بیماری خاص به بهترین شکل هزینه کنیم تا آنها از ورزش کردن لذت ببرند. گام برداشتن برای بیماران خاص و توجه به ورزشکاران این هیات باید چندبرابر هیات های دیگر باشد تا مشکلات آنها برطرف شود از طرفی معتقدم فدراسیون و هیات های استانی نیاز به افراد دلسوز دارند.

سرپرست فدراسیون گفت: انتظار داریم اعتبار خوبی از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده به ورزشکاران بیماران خاص خوزستان تعلق گیرد. ما درآمدی برای برگزاری کلاس های آموزشی نداریم و تمام هزینه ها از خود ورزشکاران و خیرین تهیه می شود لذا انتظار می رود که اداره کل ورزش استان توجه بیشتری به این هیات داشته باشد.

در پایان این جلسه سرپرست فدراسیون ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضا با اهدا لوح از رئیس، دبیر و نایب رئیس هیات خوزستان قدردانی کرد.

۶۰۰۲/‏۹۸۷۹