۲۲ هزار و ۸۸۸ حلقه لاستیک در استان مرکزی توزیع شد

«جعفر اصغری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع لاستیک در این استان با نرخ مصوب دولتی از ابتدای امسال توسط ۲۹ نمایندگی جذب و در حال توزیع است.

وی ادامه داد: لاستیک های توزیع شده دولتی در استان مرکزی در سایز های ۱۲-۲۴، ۳۸۵ و ۳۱۵ خودروهای سنگین است که بر اساس ضوابط قانونی مصوب در کارگروه تنظیم بازار کشور و استان توزیع می شود.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: هیچ مشکل و چالشی در توزیع لاستیک این استان وجود ندارد و چهار هزار حلقه لاستیک سنگین در انبارها و مراکز نگهداری کالای استان موجود است.

اصغری بیان کرد: کارگروه استانی توزیع لاستیک با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل اطلاعات، اداه کل راهداری و حمکل و نقل جاده ای، استانداری، شهرداری، اتحادیه صنف لاستیک فروشان و با مسئولیت مستقیم سازمان صمت در استان تشکیل شده و تمامی فرآیند واردات و توزیع لاستیک زیر نظر مستقیم این کارگروه انجام می شود.

وی اضافه کرد: سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل سنگین درون شهری و حومه سازمان صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شده و متقاضیان خرید لاستیک باید برای دریافت حواله به این سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کنند.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی ۲ و یک دهم درصد از ناوگان حمل و نقل جاده ای را به خود اختصاص داده و میزان سهمیه لاستیک استان نیز بر همین اساس اختصاص می یابد و با پیگیری های مسئولان این سازمان و استانداری مرکزی تاکنون بیشتر از سهمیه اختصاص داده شده لاستیک در استان جذب و توزیع شده است.

اصغری گفت: تیم های بازرسی در شرکت های تولیدی لاستیک نیز مستقر هستند و فهرست فروش محصولات این شرکت ها به صورت روزانه بررسی و پس از تعیین سهمیه هر نمایندگی فروش به دستگاه های مرتبط ابلاغ می شود.

۶۰۱۳/‏۳۰۱۷/‏

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *